Бронхоскопія

Бронхоскопія – це метод безпосереднього огляду і оцінки стану слизових трахеобронхіального дерева за допомогою спеціального приладу – фібробронхоскопу або відеобронхоскопа – останнього покоління ендоскопів. 

Сучасний бронхоскоп – це складний прилад, що складається з гнучкого стрижня з керованим вигином далекого кінця, рукоятки управління та освітлювального кабелю, що зв’язує ендоскоп з джерелом світла, оснащений відеокамерою, а також маніпуляторами для проведення біопсії і видалення сторонніх тіл.

Бронхоскопія є одним з найбільш інформативних інструментальних методів дослідження трахеї і бронхів, при необхідності гортані, застосовується з метою візуальної оцінки стану трахеобронхіального дерева, виявлення ендоскопічних симптомів захворювань легенів, отримання матеріалу для лабораторного дослідження.

Бронхоскопія проводиться під місцевою анестезією. Лікар вводить ендоскоп в дихальні шляхи під контролем зору, поступово оглядаючи нижележащие відділи трахеобронхіального дерева з обох сторін. Апарат зазвичай вводиться через ніздрю, але в деяких випадках може бути введений в дихальні шляхи і через рот. Діаметр ендоскопа істотно менше просвіту трахеї і бронхів, тому труднощів дихання бути не повинно. Лікар розглядає поверхню, глотки, гортані, трахеї і бронхів. Потім бронхоскоп витягується.

Після втручання залишається відчуття оніміння, невеликий закладеності носа, відчуття «грудки» в горлі і невелике утруднене ковтання слини, що виникають внаслідок анестезії. Ці відчуття проходять протягом години. Приймати їжу можна після того, як повністю пройде відчуття оніміння язика і глотки, щоб запобігти потраплянню їжі і рідини в трахею. Якщо виконували біопсію, то час прийому їжі визначить лікар.

Для обстеження вам  потрібно:

    • електронне направлення від лікаря
    • записатися на прийом за телефоном: 050 723 81 71 
    • прийти на прийом в призначений час за адресою: м.Сєвєродонецьк, вул.Єгорова, 2б
    • графік прийому: Пн-Пт з 8.30 до 13.00 


Місцезнаходження

Україна, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова 2-Б