Про лікарню

Про лікарню

 

Першим будівельникам Лісхімстроя (зараз Сєвєродонецьк) медичну допомогу почали надавати ще в 1933 році на базі фельдшерсько-акушерського пункту, відкритого на базі хімкомбінату.

Через 5 років, у 1938 році на території селища вже діяла невелика лікарня з надання амбулаторної та стаціонарної допомоги жителям селища. Лікарня розмістилася в бараках, які перебували на території майбутньої центральної міської лікарні (зараз Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня). На базі лікарні в той час працювали тільки два лікаря.

У вересні 1943 року, після звільнення від німецьких окупантів, в селищі почалися відновлювальні роботи. В цей час лікарня не працювала, не було ні лікарів, ні медсестер, мешканці обходилися однією аптечкою. Незабаром почали приїжджати спеціалісти, що й поклали початок майбутньої лікарні.

Вже у 1948 році до складу лікарні увійшли поліклініка і два корпуси для стаціонарних хворих: в одному розміщувалися пологове та дитяче відділення, в іншому – терапевтичні, хірургічні, гінекологічні, офтальмологічні та фтизіатричні ліжка.

1953 рік ознаменувався здачею в експлуатацію триповерхової будівлі поліклініки, де також розмістився пункт швидкої допомоги і водолікарні. В цьому ж році жителі міста отримали в подарунок двоповерхову будівлю, відведену під акушерсько-гінекологічну службу. В даній будівлі розмістилося пологове відділення, жіноча консультація та гінекологічне відділення. Було відкрито протитуберкульозне відділення на 25 ліжок. Сформувалася рентгенологічна служба. У 1955 році була відкрита невелика амбулаторія.

В кінці п’ятдесятих років триває зміцнення і вдосконалення лікувально-профілактичної бази, підвищення рівня медичної допомоги. В 1958 році відкрився триповерховий хірургічний корпус, що вміщав хірургічне відділення з травматологічними і урологічними ліжками, онкологічне, отоларингологічне, офтальмологічне відділення, пункт переливання крові. До цього часу донори для здачі крові їздили в місто Верхнє (наразі Лисичанськ). Тоді ж було розширено туберкульозне відділення з 25 до 60 ліжок.

У 1961 році відкрилася самостійна дитяча лікарня. До її складу увійшло соматичне відділення і поліклініка з сімома педіатричними ділянками.

З 1963 року була відкрита перша стоматологічна поліклініка міста. До цього часу стоматологічна допомога жителям надавалася в стоматологічному кабінеті, розташованому в будівлі поліклініки по вул. Сметаніна. У 1964 році введена в експлуатацію дитяча поліклініка №1, розширена стаціонарна допомога.

У 1967 році в Сєвєродонецьку організована станція швидкої медичної допомоги. У штаті числилося 42 співробітника. У своєму розпорядженні станція мала 3 одиниці транспортних засобів. Вже у 1968 році кількість співробітників станції зросла вдвічі, збільшилася і кількість санітарного транспорту.

У 1967 році сформовано шкірно-венерологічне відділення на 36 ліжок. На початку 1970 року було відкрито відділення неврозів на 30 ліжок та організовано нову службу – анестезіологічну.

У 1975 році відкривається дитяче соматичне відділення. Шкірно-венерологічне відділення переїжджає в звільнену будівлю, до нього приєднується поліклінічне відділення, утворюючи шкірно-венерологічний диспансер.

У 1978 році городяни отримали нову стоматологічну поліклініку, розміщену в триповерховій будівлі, оснащену сучасним обладнанням. Одночасно була відкрита міська дитяча стоматологічна поліклініка на старих площах стоматологічної поліклініки.

Протягом останніх років міська багатопрофільна лікарня стабільно займає перші місця в рейтингових показниках серед міст Луганської області, що стало можливим завдяки високої кваліфікаційної підготовки медичних працівників.

З 2019 року комунальне некомерційне підприємство «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради (далі – КНП СМБЛ) є закладом охорони здоров’я, який здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії на медичну практику. Лікарня, як самостійний господарюючий статутний суб’єкт, є лікувально-профілактичним закладом, що підпорядковується Сєвєродонецькій міській військово-цивільній адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

На сьогодні КНП СМБЛ – це потужний спеціалізований лікувально-діагностичний заклад в регіоні на 640 ліжок, з понад 40 структурними підрозділами, в яких працюють 1194 співробітника. В структурі закладу функціонують стаціонарні відділення терапевтичного та хірургічного профілю; амбулаторно-поліклінічна служба; лікувально-діагностичні підрозділи; міський перинатальний центр. Також на базі лікарні працює потужна клініко-діагностична лабораторія, яка за своїми можливостями не поступається приватним міським лабораторіям.

Лікарня надає стаціонарну та амбулаторну вторинну медичну допомогу мешканцям Сєвєродонецької міської територіальної громади та мешканцям навколишніх населених пунктів Сєвєродонецького району.

У стаціонарних умовах забезпечується надання медичної допомоги за такими лікарськими спеціальностями: акушерство і гінекологія; анестезіологія; гастроентерологія; гематологія; дитяча хірургія; ендокринологія; інфекційні хвороби; кардіологія; неврологія; нейрохірургія; неонатологія; нефрологія; ортопедія і травматологія; отоларингологія; офтальмологія; патологічна анатомія; педіатрія; психіатрія; пульмонологія; судинна хірургія; терапія; урологія; хірургія.

Завдяки сучасному діагностичному обладнанню в лікарні забезпечується діагностика стану пацієнта, а саме: ендоскопія; клінічна лабораторна діагностика, клінічна імунологія, клінічна біохімія; рентгенологія; ультразвукова діагностика; функціональна діагностика.

Під час надання медичної допомоги лікарі КНП СМБЛ використовують сучасні високотехнологічні клінічні протоколи, що дозволяє підвищити якість лікування пацієнтів.

КНП СМБЛ має сертифікат на вищу акредитаційну категорію, ліцензію на медичну практику, ліцензію на провадження діяльності, пов’язаної з наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами.

У 2020 році закладом отримано сертифікат із впровадження системи управління якістю відповідно до вимог ДСТУ ІSО 9001:2019.

КНП СМБЛ має всі умови для забезпечення стабільності показників стосовно надання послуг з загальної та спеціалізованої медичної допомоги.

Лікарня залишається бути потужним закладом охорони здоров’я в Луганській області завдяки використанню сучасних медичних технологій та впровадженню якісного і комфортного медичного сервісу.

В умовах реформування системи охорони здоров’я та з метою підвищення якості послуг лікувального закладу в лікарні впроваджено сучасні електронні сервіси, створено локальну мережу, створено власний call-центр.

За Програмою медичних гарантій КНП СМБЛ укладено договір з Національною службою здоров’я України на пакети медичних послуг.

 

Наша адреса: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 2б

Телефон для довідок: (0645) 70-24-05

Електронна пошта: email.smbl@gmail.com

Адреса сайту: https://smbl.com.ua

Місцезнаходження

Україна, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова 2-Б